Merhabalar,

Her evde, her dolapta gizli yardımcılarımız olduğunu biliyor muydunuz?

Bilmiyorsak eğer bu yazı serisi sizler için vazgeçilmez olacak.

Teknoloji bu kadar ilerlemeden önce her şey doğadan karşılanıyormuş malumunuz. En küçüğünden bir örnek verecek olursak cam sil ya da başka kimyasallardan önce de camlar parlak ve temizmiş beyaz sirke ve amonyak sayesinde..

Bu verdiğim sadece örneklerden bir tanesi. Bunun gibi pek çok örneğin olduğu, hayatımıza kolaylıklar sağlayacak, belki de vazgeçilmezimiz olacak yöntemleri bu yazı serimizde takip edebilirsiniz. Böylelikle sizler de zamandan kazanabilir, gereksiz masraflardan kurtulabilirsiniz; hem de evinizde bulunan sıradan malzemelerle..

İşte yazı dizimizin ilk pratik yöntemi:

Adres Etiketleri 

Bir çantayı etiketleyin Adres etiketi sadece zarflara yapıştırmak için değildir. Çantamızın içinde (yıpranmasını önlemek amacıyla bir şeffaf bant ile etiketi kaplayıp) herhangi bir yere yapıştırırsak kaybolan eşyamızın bize kolayca dönmesini sağlayabilir.

Elektronik cihazları etiketleyin Aynı şekilde fotoğraf makinesi, kamera gibi elektronik cihazlara da etiket yapıştırarak kaybımızın geri dönmesini sağlayabiliriz.

Şemsiyenize sahip çıkın Kaliteli bir şemsiye sahibi iseniz her daim ona sahip çıkmanız gerekir. Fakat her zaman yanımızda taşımaya alışık olduğumuz bir aksesuar olmadığından bir yerlerde şemsiyeyi unutma ihtimalimiz oldukça yüksek. Kaybı önlemek için şemsiyenize de adres etiketi yapıştırmayı unutmayın..

Okul malzemelerini sağlama alın Çocuklarımız sık sık okuldan küçük kayıplar ile döner. Defter, dosya, kitap gibi kayıplarınızı önlemek için adres etiketi kullanabilirsiniz.

Tamire götüreceğiniz cihazları işaretleyin Hoparlör, tv, plak gibi tamire göndereceğiniz cihazların kaybolmasından mı korkuyorsunuz? Cihaz üzerine (cihazın altına ya da zarar görmemiş bir bölümüne) bir adres etiketi yapıştırın korkularınızdan kurtulun.

Not Bu yöntem değerli mallarınızın hepsi için geçerli değildir tabi. Kağıt evrakları, tabloları, fotoğrafları ve diğer kişisel mallarınızı etiketlemek istemeyebilirsiniz.

Bir sonraki pratik yöntemimizde buluşmak üzere..

Sevgiler.

Bu yazı aylinn tarafından 01 Aralık 2016 tarihinde yazılmış.

Nesneleri Kullanılamaz Hale Getirme Sana...

Farklı ve ilginç bir foto galeriyle karşınızdayız. “Nesneleri kullanılamaz hale getirme sanatıR...

Kıymalı Gül Böreği Tarifi...

Millet olarak genelde hamur işlerine bayılırız. Simitiydi böreğiydi bunlar hep hamur işlerini sevdiğimiz...

Kaynar suya buz atılırsa…...

Rusya’da ilginç bir deney yapılıyor. Canları sıkılan bir arkadaş grubu evlerinin mutfağında lavabo...

Mutfağımızın Dünya Mutfakları ile İlişki...

Mutfağımızda her yemek başlı başına bir güzellik ve sanattır. Güzel sanatlar kapsamına girecek kadar güz...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim