Merhabalar,

 

Örgünün vazgeçilmez malzemesi tığ için yaptığım araştırmalardan bahsetmek istiyorum sizlere.

 

Araştırma içinde alışverişte en uygun sitelerden biri olan Aliexpress‘e başvurdum. Bildiğiniz gibi Aliexpress Çin’in uluslarası hizmet veren bir alışveriş sitesi. Bilmeyenler olabilir çok kısa özetleyelim, site ürünleri Çin’den göndermesine rağmen çoğu ürünün kargo yani nakliye bedeli yoktur. Evet evet doğru duydunuz, taa Çin’den Türkiye’ye ücretsiz kargo ile geliyor. Tabi gemi yolculuğuyla geleceğinden biraz yaklaşık 15-45 gün arası aldığınız ürünü beklemeniz gerekiyor. Ya da kargo ücreti ödeyerek uçak kargosu yaptırabilirsiniz. O zaman da ürün fiyatı epey pahalıya çıkabilir, demedi demeyin.

 

22-parca-tig-seti

Sitede gözüme ilk çarpan bu kit oldu. 22 parça çantalı paslanmaz tığ seti renkleri ile göz boyuyor. Çantası sayesinde muhafaza olanağı dikkatimi çekti. Fakat saplarını daha rahat ve kullanışlı tercih etmek istediğimden bunu listeme ekledikten bir kaç dakika sonra listemden sildim. Çünkü bana göre daha uygun modeller buldum. Belki siz bu tarz tığ ile daha rahat örgü örüyorsunuzdur diye de paylaşmak istedim çünkü ilgi çekiciliğinin yanı sıra bu tığ setinin fiyatı da uygun($3,91 yani yaklaşık 13,50 TL civarında).

 

12-parca-ergonomik-sapli-tig-seti

Ve gelelim benim tercih ettiğim modellere. 12 parça yumuşak silikon saplı, ergonomik tutuşlu, numara çeşitliliği ve renkleriyle göz alıcı bir set. Bu seti beğendim fakat biraz fiyatı pahalı geldi($8,77 yani yaklaşık 30 TL). Ve bu kadar numaraya ihtiyacım olmadığını düşündüm.

 

9-prc-yumusak-sapli-tig-seti

Benim sipariş ettiğim sette bu. 9 parçanın benim için yeterli olacağını düşündüm. Yine renkli ve yumuşak saplı olması sebebiyle tercih listeme girdi. Fiyatı da bana iyi geldiği için bunu sipariş ettim($4,38 yani yaklaşık 15 TL).

 

8-parca-ergonomik-sapli-tig-seti

Bu seti de sizler için ekliyorum. İnce tığ seti de yine yumuşak ve renkli saplarıyla ilgi çekici. Fiyatı da gayet uygun gibi duruyor($2,84 yani yaklaşık 9,75 TL).

 

Örgü işi biraz zahmetli ve emek istiyor. Emek ederken de konforumuzu düşünerek elimizin rahat edeceği örgü yardımcı malzemeleri tercih etmeliyiz.

vintage-makas

Örgünün baş yardımcılarından olan makası da listeme almadan edemedim tabi. Bu vintage makaslar çok şık. Aliexpress’te daha bir çok çeşidi var incelemek isterseniz. Bunun modeli çok hoşuma gitti ve fiyatı da makul geldi($2,07 yani yaklaşık 7 TL). Bu sebeple sepetime atıverdim.

 

Benim gibi tığ arayışında olan arkadaşlarıma inşallah yardımcı olabilmişimdir.

 

Sevgilerimle..

Bu yazı aylinn tarafından 02 Aralık 2016 tarihinde yazılmış.

WhatsApp 16 Milyar Dolara Facebook’...

Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağı olan Facebook, dünyanın en çok kullanılan mobil mesajlaşma uygulam...

Pahalıya mal olan sakarlık videoları!...

Ve yeni bir video’yu sizlerle buluşturuyoruz. Epeydir takip ettiğim FailArmy isimli Youtube kanalı...

Modada Renkler Heyecanlanıyor...

Artık moda dünyasında sabit ya da en fazla iki renk bir arada kalmakla yetinmiyor. Bir çok farklı renk, ...

Ezogelin Çorbası Tarifi...

Aylinn.com yemek tarifleri kategorisi altında birbirinden leziz, damakta kalıcı iz bırakacak çorba tarif...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim