Apple’ın gizemini koruyan akıllı saatti olduğu belirtilen iWatch hakkında yeni iddialar! Sızıntı bilgilere göre iWatch’ın, çok fazla özellik yerine temel işlemleri en iyi yapması için geliştirildiği öne sürülüyor..

 

Teknolojinin lider markalarından biri olan Apple, son dönemde sıkça duyduğumuz fakat net bir bilgi bulunulmayan akıllı saat modeli  iWatch için konsept tasarımlar sanal ortamlarda paylaşılmaya devam ediyor. Apple firmasının tanıtım tarihi olarak 2014 sonunu göstermesinin ardından yayımlanan yeni raporlar, iWatch’ı heyecanla bekleyenleri biraz üzebilir.

 

Apple firması tarafından sızan bilgilere göre, yüksek özellik sunan akıllı bir saat modeli yerine, daha sade ve basit olacağı ve bu temel işlemleri en iyi şekilde yapması için çalışıldığı öne sürülüyor. Akıllı telefondan bağımsız olarak çalışacağı haberlerine karşın yayımlanan yeni raporda, bir akıllı telefona ihtiyaç duyacağını fakat bunun iPhone olmayabileceği de yer alıyor.

 

apple-ın-doktor-saati-iwatch-manset

 

Kolumuzdaki Muayenehane!

iWatch’ın sağlık açısından da oldukça faydalı olacağı belirtiliyor. Akıllı saat iWatch kullanıcı sağlığına dair adım sayar, nabız ölçer, kalori hesaplama gibi uygulamalar içereceğine yönelik iddialara ek olarak glikoz seviyesi ve vücudun susuzluk oranı özellikleri de söyleniyor. iOS 8 ile kullanıma sunulması beklenen iWatch’ın, hamilelik takip sistemi, stres azaltıcı, tansiyon, meditasyon uyarıcısı vb. gibi sağlık uygulamalarına sahip olacağı biliniyor. iWatch sağlıkla ilgili problemleri olan, unutkan olan ve devamlı yanında bir hatırlatıcı bulunması gereken tüm hastalar için oldukça faydalı bir akıllı saat, teknolojik ürün olacağa benziyor. Tabi belirtilen bu iddaaların doğruluğu varsa 🙂

 

Görünen o ki akıllı saat iWatch, tam anlamıyla bileğimize takabildiğimiz tıbbi analiz cihazı gibi görünüyor. Bakalım, bu yeni sızıntılar Apple kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacak ve iWatch’ı bekleyenler nasıl yorumlar yapacaklar.

 

Hızla gelişen teknolojik ürünler hayatımızda da pek çok değişikliğe yol açıyor. Kimisi faydalı olurken kimisini de faydalı zannediyoruz ama zarar görüyoruz. Umarız ki Apple firmasının merakla beklenen akıllı saati iWatch faydalı teknoloji ürünler listesine adını yazdırır. Özellikle de sağlık alanında ilerleme kaydetmesi bizleri oldukça sevindirir.

 

Geçtiğimiz günlerde gittiğim bir hastanede cildiye uzmanı doktor yanaktaki cilt sorununa iPhone’un kamerasına yerleştirdiği özel bir lensle bakarak yara hakkında yorum yaptı ve laboratuvar testi istedi. Bu durum karşısında şaşırmadığım söylesem yalan olur 🙂

 

Sağlıklı ve faydalı teknolojik gelişmelerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın..

 

Foto Galeri

Bu yazı aylinn tarafından 18 Şubat 2014 tarihinde yazılmış.

Günlük Makyajda Temizliğin Önemi...

Makyaj yaptıktan sonra, o makyajın ciltten temizlenmesi ve olabildiğince kısa süre içerisinde ciltten ma...

Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfedin...

Çocuklarınız, hemen her açıdan bir çok farklı yeteneğe sahip olabilirler. Kimisinde müzik, kimisinde spo...

Birbirinden Değerli Bilmemiz Gereken 9 P...

Yaparken zorlandığımız, yorulduğumuz hatta yapılmasının, eski hale gelmesinin mümkün olmadığını düşündüğ...

Bim 14 Şubat 2014 Cuma Aktüel Ürünler...

Türkye’nin en büyük market zincirine sahip olan Bim Marketleri’nin Cuma günleri müşterilerin...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim