Çocuklarınızla birlikte gerçekleştireceğiniz “365 Televizyondan Uzak Etkinlik” isimli kitaptan faydalanarak, televizyondan uzaklaşmak, daha keyifli aktivitelerle daha mutlu olmak için yazı dizisi hazırladık. Güncel olarak yazı dizimize içerik eklenerek hayata daha farklı bir pencereden bakabileceksiniz.

 

Steve&Ruth Bennet’in yazarları olduğu kitapta günümüzün en büyük teknolojik gücü olan televizyondan uzak kalmak için çeşit çeşit etkinlikler anlatılmış. Televizyon dizilerini gerçek zanneden, kişiliğini oradaki karakterlere özenerek oluşturan çocuklarımızı bu kötü durumdan kurtarmak her anne babanın görevidir. Kitapta bahsedilen etkinliklerin bir kısmını sizlere özet olarak paylaşacağız. Hayatımızda bu etkinliklere yer vererek hem daha keyifli, gerçek mutluluklarla dolu bir hayata adım atmış oluruz hem de çocuklarımızın hayal güçlerinin gelişmesine ve sosyal alanda ilerlemeler kaydedebilecek birer birey olmasına katkı sağlamış oluruz.

 

Nitelikli Zaman ve Nitelikli Oyuna Başlangıç

Çocukları çok fazla televizyon seyreden bir anne baba iseniz, onların ekran karşısında geçirdikleri zamanı azaltarak bilgi birikimlerini arttıracak başka yollar aradığınızı tahmin ediyoruz. Çocuğunuzun televizyon karşısında geçirdiği zamanın bir kısmının aileyle geçirilen zamana dönüştürülmesini de istiyor olabilirsiniz. Size sunacağımız etkinlikler her hangi bir hazırlık istemeyen etkinlik ve oyunları sunarken, televizyon karşısında geçirilen zamanı eğlenceli zamana dönüştürmekte katkı sağlamaktadır. Böylece hem istenilen ailece aktivite yapılmış olur hem de televizyondan uzak kalınmış olur.

 

365 etkinlik yani 1 senenin tüm günlerini kapsayacak televizyondan uzak etkinliklerle, çocuklarınızı televizyonun zararlarından koruyabilir, ailecek keyifli zaman geçirebilirsiniz. Sunacağımız oyun ve etkinlikler birbirinden farklı, ev içinde veya ev dışında, mutfakta veya salonda, oynanabilecek oyunlardan seçildi.

 

Sunacağımız etkinlikleri şu şekilde sınıflandırabiliriz; el işi, hayal oyunları, yiyecekler, grup oyunları, matematik ve rakamlar, ev içinde oyunlar, sokak oyunları, yeniden kullanılabilir ev eşyaları, hafıza, büyük çocuklara oyunlar, fen, oyuncak yapımları, sözlük ve dil…

 

Yapılması kolay, sizi yormayacak ve size keyif verecek eğlenceli oyunları sizler için bir araya getirdik. Televizyondan çocuğunuzu kurtarmak istediğinizde, onu kapatıp bu oyunları birer kurtarıcı olarak kullanabilirsiniz. Etkinliklerden en beğendiklerinizi bir kağıda yazarak o kağıdı sürekli göz önünde olabilecek bir yere asabilirsiniz.

 

Malzeme gerektiren oyunlarda, etkinliklerde elimizin altında bulunan basit malzemeleri kullanmayı yeğledik.

 

Kullanılacak malzemeleri yazı dizimizin ikinci yazısında bulabilirsiniz.

 

Bu yazı aylinn tarafından 27 Şubat 2014 tarihinde yazılmış.

İpeksi Bir Cilt İçin Öneriler...

Cildimiz yılın soğuk aylarında kuru ve pötürlü bir hal alır. Hepimiz bebek gibi bir cilde sahip olmak is...

Giyimiyle Dikkat Çeken 8 Model...

Genelde modeller her ne kadar güzel olsa da bir çok model, gündelik yaşamında çok çirkin ya da salaş giy...

Apple’ın Doktor Saati ‘iWatc...

Apple’ın gizemini koruyan akıllı saatti olduğu belirtilen iWatch hakkında yeni iddialar! Sızıntı bilgile...

Bayram Kömbesi (Hatay Usulü) Tarifi...

Merhaba Sevgili Hanımlar, Bugün sizlere Hatay’ın meşhur yöresel yemeklerinden biri olan bayram köm...

Dikili Bir Ağacınız Olsun

[…] Daha önce sizlere üç yazı yayınlamıştık. Yazı dizimizin birinci serisi olan “Çocuklarınızla Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz Etkinlikler“da yazı dizimizin genel kapsamını, televizyondan uzaklaşma yollarını paylaşmıştık. […]

1 Mart 2014 Cevapla
BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim