*Elma Sirkesi Maskesi: Bu maskesinin tarihi çok eskidir ve halen kullanılan çok etkili bir cilt toniğidir. Sabah yüzünüzü yıkarken 2 su bardağına 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip yüzünüzü yıkayın. Maske olarak 1 çay bardağının çeyreği kadar su ve elma sirkesini karıştırıp yüzünüze uygulayın.

*Mayonez Maskesi: Evde yapacağınız ucuz maskelerden birisi ise mayonez maskesidir. Bütün yüzünüze mayonez sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzün temiz ve ölü hücrelerden temizlenmiş olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

*Hardal Maskesi: Diğer ve farklı maskemiz ise hardal maskesi. Hardalı yüzünüze uygulamadan önce elinizin üstüne sürerek alerji testi yapın herhangi olumsuz bir durum yoksa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

*Limon Maskesi: Eğer çok vaktiniz yoksa limon maskesi tam size göre. Bir çay bardağının çeyreği kadar zeytinyağı ile 1 tane limonu karıştırıp yüzünüze uygulayın.

*Süt Maskesi: 1 su bardağının çeyreği kadar süt tozu ile yeteri kadar suyu karıştırarak bir hamur elde ediniz. Sonra bu hamuru bütün yüzünüze uygulayınız. Daha sonra yüzünüzü durulayın. Cildiniz tazelenmiş ve gençleşmiş olacak.

*Yumurta Maskesi:   Yağlı ciltler için bir yumurtanın akına limon veya bal ekleyip.30 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Henüz maske yüzünüzdeyken bile ferahladığınızı hissedeceksiniz. Normal ciltlerde ise bütün yumurtayı yüzünüze uygulayın.

Ev yapımı maskeler sayesinde ev ortamınızdan basit bir güzellik önerisini deneyeceksiniz.

Bu yazı aylinn tarafından 05 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

Paylaşım Yoksa, İlişki Çöküşe Geçer!...

Birbirinizi ne kadar severseniz sevin, eğer uzun süreli ve sağlam bir ilişki istiyorsanız mutlaka birbir...

Şok Market 19 Mart 2014 Çarşamba Haftanı...

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Şok Marketleri’nin Çarşamba günleri müşterilerine s...

‘Pull and Bear’ ile Şıklığı ...

Hemen hemen çoğu alışveriş merkezinde mağazalarını görebileceğimiz Pull and Bear’ın yeni sezon ürü...

Çocuklarınızla Birlikte Gerçekleştirebil...

Yazı dizimize tüm hızıyla devam ediyoruz. İkinci yazımız olan “Çocuklarınızla Birlikte Gerçekleştirebile...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim