*Elma Sirkesi Maskesi: Bu maskesinin tarihi çok eskidir ve halen kullanılan çok etkili bir cilt toniğidir. Sabah yüzünüzü yıkarken 2 su bardağına 1 çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip yüzünüzü yıkayın. Maske olarak 1 çay bardağının çeyreği kadar su ve elma sirkesini karıştırıp yüzünüze uygulayın.

*Mayonez Maskesi: Evde yapacağınız ucuz maskelerden birisi ise mayonez maskesidir. Bütün yüzünüze mayonez sürün ve 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Yüzünüzün temiz ve ölü hücrelerden temizlenmiş olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

*Hardal Maskesi: Diğer ve farklı maskemiz ise hardal maskesi. Hardalı yüzünüze uygulamadan önce elinizin üstüne sürerek alerji testi yapın herhangi olumsuz bir durum yoksa yüzünüze uygulayabilirsiniz.

*Limon Maskesi: Eğer çok vaktiniz yoksa limon maskesi tam size göre. Bir çay bardağının çeyreği kadar zeytinyağı ile 1 tane limonu karıştırıp yüzünüze uygulayın.

*Süt Maskesi: 1 su bardağının çeyreği kadar süt tozu ile yeteri kadar suyu karıştırarak bir hamur elde ediniz. Sonra bu hamuru bütün yüzünüze uygulayınız. Daha sonra yüzünüzü durulayın. Cildiniz tazelenmiş ve gençleşmiş olacak.

*Yumurta Maskesi:   Yağlı ciltler için bir yumurtanın akına limon veya bal ekleyip.30 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. Sonra yüzünüzü yıkayın. Henüz maske yüzünüzdeyken bile ferahladığınızı hissedeceksiniz. Normal ciltlerde ise bütün yumurtayı yüzünüze uygulayın.

Ev yapımı maskeler sayesinde ev ortamınızdan basit bir güzellik önerisini deneyeceksiniz.

Bu yazı aylinn tarafından 05 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

Yarışmada Doğru Cevabı Bildiği Halde Yan...

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve ilgiyle seyredilen Ali İhsan Varol’un sunduğu Kelime Oyunu yarış...

Kaynar suya buz atılırsa…...

Rusya’da ilginç bir deney yapılıyor. Canları sıkılan bir arkadaş grubu evlerinin mutfağında lavabo...

Pahalıya mal olan sakarlık videoları!...

Ve yeni bir video’yu sizlerle buluşturuyoruz. Epeydir takip ettiğim FailArmy isimli Youtube kanalı...

Kuru İncirin Kadınlar İçin Faydaları...

Doğadaki her besinin bilinen veya bilinmeyen çeşitli faydaları vardır. Fakat bu değerli besinlerin değer...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim