Merhabalar..

Söz, nişan, ev tadilatı, düğün derken her şey bitti gitti. Zor bir süreç ama sabırlı olun her şey olacağına varır 🙂

Hazırlıkların tümünün içerisinde bizi en çok düşündüren tadilattan bahsetmek istiyorum sizlere. Yetişir mi yetişmez mi, öyle mi olsa böyle mi derken onu da hallettik çok şükür vaktinde.

Evi ilk görmeye geldiğimizde içinde kiracılar vardı. Baya bakımsızdı ve öğrenci olduklarından düzensiz ve parça parça eşyalar ile dizayn edilmişti. O gün biraz hayal kırıklığı olmuştu fakat sonradan evi yeniden düzenleyeceğimizi öğrenince bir hevesle başladık araştırmalara.

Aşağıdaki galeride göreceğiniz gibi bina yeni olmasına rağmen ev sanki biraz eski bir yapı gibi gözüküyor. Bizde eve biraz enerji getirecek değişiklikler için başladık çalışmalara.

Özellikle banyo ve salon-mutfak ikilisinin değişimi şarttı. Diğer odalara dokunmadan her ikisi için değişiklik yapıldı. Amerikan mutfak olduğu için salonla uyumlu olmalı ve şık bir görüntü katmalıydı. İlk işimiz mutfak dolaplarını değiştirmek ve salon küçük olduğu için dolabı ada şeklinde uzatıp ayrıca bir yemek masası oluşturmaktı. Hem kullanış hem de görsel güzellik aradığımız için karar aşaması biraz uzun sürdü. Ben tezgahımın ahşap, dolapların beyaz, arada kullanılacak seramiklerinde farklı bir stilde olup salona şıklık ve farklılık katmasını istedim. Ve istediğim gibi de oldu biraz maliyeti yüksek oldu ama oldu.

Dolapları değiştirip açık renk yapmaya karar verince parkeler de öyle koyu koyu güzel olmayacaktı. Onları da değiştirip açık renkte gri tonlu bir parke döşetmeye karar verdik. Ve tabi ki tüm ev ve kapılar boyandı. Öyle böyle derken yeni bir evimiz oldu denebilir. Eski halinden eser kalmadı.

Mutfak dolaplarını yaptırırken koridora da çamaşır makinesi için dolap yaptırdık. Çünkü fotoğrafta da göreceğiniz üzere koridorda açık şekilde duran çamaşır makinesi hoş bir görüntü ortaya çıkarmıyor. Onun içinde beyaz bir dolap yaptırıp üst tarafına da deterjan ve ıvır zıvır malzemeler için kullanmak adına 3 raflı bir dolap yaptırdık. Böylece koridorda da gayet kullanışlı derli toplu bir görüntü oldu.

Evin son hali bir sonraki tadilat yazımda karşınızda olacak..

Vee yeni yazımız da hazır. “İşte salon ve mutfağımızın yeni hali!” başlıklı yazımıza ulaşmak için tıklayınız.

Sevgiler..

FOTO GALERİ

Etiketler: amerikan mutfak tasarımı, amerikan mutfak tasarımları, salon değişim resimleri, örnek amerikan mutfaklı salon tasarımları, l tezgahlı mutfak, ada tezgah, ahşap tezgah görünümü, rengarenk seramikler, fayanslar, işlemeli birbirinden farklı duvar seramikleri, akrilik mutfak dolabı, mutfak dolabı örnekleri, en güzel amerikan mutfak tasarımları, ev tadilatı, laminant parke, parkeler dikine mi enine mi yapılmalı, parkede renk seçimi, ada mutfak fotoğrafları, ahşap tezgah sağlıklı mı, uzun ömürlü olur mu, bakımı, kullanılışı

Bu yazı aylinn tarafından 21 Kasım 2016 tarihinde yazılmış.

Bim 14 Mart 2014 Cuma Aktüel Ürünler...

Türkiye’nin en büyük market zincirine sahip olan Bim Marketleri’nin Cuma günleri müşterilerine sunduğu A...

Mutfak İçin Birbirinden Önemli Bilgiler...

Kadınların evdeki en uğrak yer mutfaktır hiç şüphesiz. Kimi zaman bişeyler doğrarken, kimi zaman hazırla...

Dünya’dan Sakarlık Görüntüleri...

Dünyanın en büyük ve kapsamlı video paylaşım sitesi “Youtube” sitesinde bulunan “faila...

Birbirinden İlginç Animasyon Resimler...

Birbirinden farklı 3 animasyon resim.. Bu resimlere bak bak doyamayacaksın, hep bitsin isteyeceksiniz am...

İşte salon ve mutfağımızın yeni hali!

[…] Evimizi yeniledik yazımıza kaldığımız yerden devam edelim 🙂 […]

27 Kasım 2016 Cevapla
BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim