Günlük hayatta neredeyse sudan bile fazla içtiğimiz bir sıvı var. Hadi bulun bakalım desem her halde hepimiz “çay” diye cevap veririz. Millet olarak çaya o kadar aşinayız ki “çay içelim öyle kalkarız” gibi pek çok yerde çay kelimesini mutlaka duyarız. Bu yazımda çay içmeyi şirin ve keyifli hale getiren birbirinden ilginç tasarlanmış 30 çay demleme kaşığının foto galerisini sizlere sunacağım.

 

İlk paragrafta da belirttiğim gibi çay Türk milleti için eşsiz ve yeri doldurulamayacak bir yer edinmiş kültürümüzde. Çayla oturup çayla kalkarız. Evlerde, bürolarda, toplantılarda, sohbetlerde ve aklımıza gelip gelemeyecek pek çok yerde çay içeriz, çay bekleriz. Evimize misafir geldiğinde çay içmeden göndermeyiz. Bunları hepimiz yaşayarak biliyoruz. Çayın önemi ve kültürümüzdeki yerini benim kadar siz de çok iyi biliyorsunuz.

 

İşte kültürümüzde böylesine önemli ve değerli bir yer edinmiş olan çayla ilgili dünya genelinde çeşitli tasarımlar yapılmış. Ne tasarımı bunlar diye soracak olursanız hemen anlatalım; çay demleme kaşıkları diyebileceğimiz, çayı demlikte değil de bardak hesabı demleyebileceğimiz, içerisine çay koyup bu çay bardaktaki sıcak suyla etkileşime geçince bardağın içerisinde demlenmeye başlayacak. İşte bu çay demleme kaşığı modellerinden bir foto galeri hazırladık sizlere. Yazımızda onları sunacağız sizlere.

 

Robottan denizaltına, keyif yapan adamdan balığa, batan gemiden ördeğe, lolipop şekerden köpek balığına kadar pek çok ilginç ve şirin tasarıma sahip çay demleme kaşıkları mevcut. Hadi hep birlikte bu enteresan kaşıklara göz atalım..

 

“İlginç Tasarlanmış 32 Çay Demleme Kaşığı” Foto Galeri

Bu yazı aylinn tarafından 28 Şubat 2014 tarihinde yazılmış.

A101 6 Mart 2014 Perşembe Fırsat Ürünler...

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101′in kampanya haberleri Aylinn.com’da!   Bi...

Nesneleri Kullanılamaz Hale Getirme Sana...

Farklı ve ilginç bir foto galeriyle karşınızdayız. “Nesneleri kullanılamaz hale getirme sanatıR...

Dünya 100 Nüfusu Olan Bir Köy Olsaydı...

Dünyadaki insan sayısı, yani dünyanın nüfusu toplamda 100 kişi olsaydı, dünya nasıl olurdu? O 100 kişide...

Yayla Çorbası Tarifi...

Aylinn.com yemek tarifleri kategorisi altında birbirinden leziz, damakta kalıcı iz bırakacak çorba tarif...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim