Cildimiz yılın soğuk aylarında kuru ve pötürlü bir hal alır. Hepimiz bebek gibi bir cilde sahip olmak isteriz ama bunun çok maliyetli olduğunu düşünürüz oysaki hiç öyle değil. Evde bulunan malzemelerle ipeksi bir cilde sahip olabiliriz.

*Fırça ile Dökme Tekniği: Cildimiz soğuğa maruz kaldığından kuru ve donuk bir hale gelmiştir. Eğer bizler ölü hücreleri vücudumuzdan temizlersek istediğimiz sonucu elde edebiliriz. Ölü hücreleri temizlemekte birebir olan kuru fırçaya ihtiyacımız olacaktır. Cildinizi kuru fırça ile fırçalarsanız hem ölü hücreleri temizlemiş olursunuz hem de kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Fırçalamaya başlarken cildinizin kuru olmasına özen gösteriniz.

*Peeling Maske Kullanın:  Peeling maskeler genellikle tuz ile yapılır. Ama ben sizlere şekeri öneriyorum. Islak yüzünüze toz şekeri sürünüz ve tıpkı fırçayla yaptığınız gibi ovmaya başlayın böylece ölü hücreleri uzaklaştırmış olursunuz. Çok fazla bastırarak ovmayın yoksa cildiniz tahriş olur.

* Her gün nemlendirici kullanın. Nemlendiriciler cildinizi koruduğundan dolayı ipeksi bir cilde sahip olmasını da sağlar.

*Yulaf Ezmesi. Yulaf ezmesinin yatıştırıcı ve iyileştirici özelliği de vardır. İlk başta kötü görünse bile oldukça faydasını göreceğinize eminim.

Maske Yapın. Örneğin Limon ve Bal Maskesi, 1 kabın içine 2 çay kaşığı un, 1 çay kaşığı bal ve limon ekleyip karıştırın. Sonra yüzünüze uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Bu yazı aylinn tarafından 04 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

Çocuklarınıza Kızmakta Haklı Mısınız?...

Bir çok anne, genelde çocuğuna kızmakta haklı olduğunu düşünür. Ancak bu şekilde yanlışını anlayacağını ...

Yaşlılığı hızlandırıcı faktörler...

Günlük yaşantımızda yapmadığımız, zaman bulamadığımız veya bulamadığımızı düşündüğümüz bir kaç ayrıntıyı...

Mutfağımızın Dünya Mutfakları ile İlişki...

Türk Mutfağı’nın Bölümleri Mutfağımız üç ana bölümde incelenir: 1) Saray mutfağı 2) Konaklar 3) Es...

Doğalgazda %60 Tasarruf Etme Yöntemleri...

Kışın evimizi ısıtırken cebimize ateş düşüren doğalgaz faturalarınızın tutarlarını düşürmeye ne dersiniz...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim