El emeği göz nuru kanaviçe işlerini artık yoğun olarak iş yaşamına dâhil olan kadınlar yapamazken, önceki dönemlerde annelerimizin yaptıkları bu işler şimdilerde bile değerlendirilebiliyorlar. Sizler bin bir emekle işlenmiş olan kanaviçelerden dilerseniz şimdilerde çeyiziniz için pike takımları yapabilirsiniz.

Emek verilmiş olan kanaviçe kısımları belki de yıllardır beklediği için sararmış olan kumaşlardan ayrılarak yeni kumaşlara geçiriliyor ve bu esnada birbirinden güzel piko işlemleri uygulanarak sizler hiçbir şekilde eski bir emek olduğunu anlamıyorsunuz bile.

Pek çok genç kızın severek tercih ettiği bu yöntem sizlerin de yaklaşan düğününüzde çeyizinizde yerini alabilir. Kanaviçe işlemeleri önceki yıllarda tek tek etamin üzerine işlenen bir işleme olurken, farklı birçok ip kullanılarak sizler için yeniden düzenleniyor ve oldukça güzel sadece kanaviçe işlemeleri ile dantele ya da daha başka el işlerine ihtiyaç olmadan rahatlıkla kullanmanızı sağlıyor.

Bu şekilde yeniden düzenlenen kanaviçeleriniz sayesinde sizler de kolaylıkla yıkanan ve ütülemesi kolay birbirinden renkli özellikle de yaz ayları için oldukça uygun pike takımları tasarlayabilirsiniz. Bu işlemelerin bu şekilde nesilden nesile taşınmasına da ön ayak olmanız sağlanmış olacaktır.

Sizler eski olduğu için hiç fark edemediğiniz kanaviçe işlemelerinin çok farklı şekillerde değerlendirebileceğiniz unutmayın. Bu şekilde hem sandıklarda bekleyen bu emeklerin belki de sizin sayenizde çocuklarınıza da taşınmasını sağlamış olabilirsiniz.

Bu yazı aylinn tarafından 21 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

Ümitlenmek ve Korkmak...

Hz. Ömer bunu şöyle izah ediyor: “Deseler ki herkes cehenneme girecek ama bir kişi cennete girecek...

Gündelik Yaşamda Kadının Aktif Olması...

Bir kadının, günlük yaşamı içerisinde mutlaka aktif olması gerekmektedir. Eğer bir kadın kendini geri pl...

Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfedin...

Çocuklarınız, hemen her açıdan bir çok farklı yeteneğe sahip olabilirler. Kimisinde müzik, kimisinde spo...

A101 13 Mart 2014 Perşembe Fırsat Ürünle...

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101′in kampanya haberleri Aylinn.com’da!   Bi...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim