Merhabalar,

31.10.2015 tarihinde başımıza gelen ve daha nicelerinin geleceği güzelliklerin başlangıcını yaptık çok şükür 🙂 Başlığımızdan anlaşılacağı üzere sözümüzü yaptık. Sizlere de fikir olması amacıyla bugün için yaptığımız incelikleri ve hazırlıkları paylaşmak istedim. Söz için teferruatlı bir hazırlıktı biraz bizimkisi ama bir o kadar da keyifliydi. İyi ki yapmışım iyi ki yorulmuşum dedim günümüzün sonunda. Tabi bu sevincimin en büyük sebebi herkesin memnun ve mutlu bir şekilde günü sonlandırmasıydı. Ayrıca emeği geçen yanımda olan arkadaşlarım sayesinde oldu bunlar 🙂

Mekan olarak evimizi kullandık tabi ki 🙂 Küçük bir törendi güya fakat kalabalık bir aileye mensup olunca olduk evde 55-60 kişi 🙂 Ayrıca önemli bir detay da ailelerimizin yıllar önceden tanışıyor olması. Hatta babalarımızın çocukluktan beri arkadaş olmasıydı. Bu yüzden her iki tarafta çok rahat bir akşam geçirdi sanki normal bir günde oturmaya gelmişler gibi. Yani bizim bu kız isteme söz kesme işini bir günde çıkarmamızın, sık sık gelip gidip tanışmaya gerek kalmamasının sebebi budur.

 

IMG_5559 

IMG_4458

 

Misafirlerimizi kapı süsümüz ile karşıladık 🙂 Görseli shutterstock adlı siteden satın aldık ve tasarımı sözlüme aittir 🙂 Basıldığı kağıtta diploma kağıdı gibi parlak görünümlü bir kağıttır.

Salonda da masamızı ve büfemizi süsledik. Ayrıca balonlar alıp helyum ile şişirdik. Giderken çocuklarda mutlu ayrıldı 🙂

 

DSC_2001

 

Büfemizi içecek servislerini yapmak için kullandık 🙂

 

DSC_2004

 DSC_2013

 

Masa ile ilgili tüm detayları evdeki mevcut malzemeler ile yaptık. Sadece çiçekleri Eminönü’nden satın aldık. Özellikle fotoğraflarda gayet şık bir görünüm olmuş.

Bu özel günde en önemli detay tabi ki ikramlar. 50 kişiden fazla olunca tabi yemesi ve servisi daha kolay olan bir menü hazırladık.

İkramlar:

 • Pasta
 • Kıymalı Börek
 • Su Böreği
 • Açma
 • Mercimek Köftesi
 • Yaprak Sarma
 • Truff  (Tarif sayfasına gitmek için Truff yazısına tıklayın)
 • Havuç Topları (Tarif sayfasına gitmek için Havuç Topları yazısına tıklayın)
 • Ev Yapımı Limonata
 • Kola
 • Fanta

 

DSC_2343  Nişan pastasını Pera Villa Pastahanesi Çerkezköy Şubesine yaptırdık. Çok başarılı bir pasta olmuştu, çok lezzetliydi. 55-60 kişi için 40 kişilik bir pasta yaptırdık. 6-7 dilim    arttı bile 🙂 Benden size tavsiye kişi sayısından ortalama 20 kişi daha az bir büyüklükte pasta yaptırın yoksa ziyan oluyor maalesef. Bende uzun araştırmalarım sonucu bu  kararı aldım bir çok site de aynı tavsiye veriliyor zaten.

Pasta iki katlı olacağından pastanedeki beyefendi meyveli yaparsak kekin ıslanıp çökme ihtimalinden bahsetti. Çünkü ben frambuazlı istemiştim. Bu sebeple bu kararımdan vazgeçip muz, krokan fıstık ve damla çikolata parçalı bir pasta yaptırmaya karar verdik. Hem de birçoğumuzun damak zevkine uygun olacaktı.

Şimdi işin önemli kısmına gelelim; fiyat 🙂 Dilim başı 8 tl fiyat aldık. 320 tl tutuyordu. Biraz pazarlıkla 300 tl ye kapattık bu işi 🙂

 

Söz hatırası olarak da küçük keselere küçük havlular koyduk. Ayrıca içlerine lavanta kokulu sabunlar 🙂

IMG_3961IMG_4323

 

“Söz hediyelerim hakkında detaylı bilgi” ve “söz elbisem” konulu yazılarıma çok yakında sizlerle paylaşacağım.

 

IMG_4325

 

 

Gördüğünüz her şey kendi el emeğimdir 🙂 Hepsini tek tek zevkle hazırladım. Abartılı söz tepsilerini de sevmediğimden yine Eminönü’nden aldığım çiçekleri evde mevcut olan bir tepsinin köşelerine yapıştırıp makası da kurdele ile süsledik. Bence gayet sade ve şık bir tepsi oldu. Hemde masrafsız 🙂 Yani dışarıdaki 200 tl olan tepsileri düşününce 😮

 

 

 

 

 

DSC_2217

 

 

 Vee.. Kahveler 🙂 Kahvelerin yanına fıstıklı lokum koyduk gayet güzel oldu tavsiye ederim.

 

 

 

DSC_2229

 

 

 

 

Damadın leziz kahvesi :p

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2299 

 

Mutluluğumuz resmen yüzümüze gözlerimize yansımış 🙂 Allah tamamına erdirir inşallah 🙂 (Güllerin bu kadar iri olmasının sebebi Ekvator Gülü olması :p)

Bu paylaşım ile bir kaç kişiye bile olsa faydam dokunduysa ne mutlu bana 🙂

 

Sevgiyle kalın ..

Bu yazı aylinn tarafından 13 Kasım 2015 tarihinde yazılmış.

Kadınların Tayt Giyme Nedenleri...

Son zamanların en gözde, en moda giyimlerinden biri de tayt bildiğiniz üzere. Dört mevsim de giyilen tay...

Yeşil Mercimek Çorbası Tarifi...

Birbirinden enfes yemek tarifleri Aylinn.com’da!   Daha önce sizlere sitemizde Yüksük Çorbası Tarifini p...

Morhipo’da Fırsatlara Doyun...

Türkiye’nin en büyük butik alışveriş sitelerinden biri olan Morhipo.com’da fırsatlar devam e...

Sözde Ne Giyebilirim ?...

Günaydın 🙂 En sevdiğim cumartesi gününden herkese sevgiler. Bugün son zamanlarda sık sık duyduğum “...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim