Bir kaya tırmanışında düşen ve iki kaburgasını kıran bir adamın hikayesini sizlere sunacağız. Kaya tırmanışı ve iki kaburga kırığı bu adamın sadece bir manisi olmuş. O kafa yapısını değiştirecek bir olay ve vakit ararken o kaza ona fırsat tanımış. O kazadan sonra hayatın var ile yok arasındaki bir kaç saniyeden ibaret olduğunu düşünen “Köylü Ekrem” hayatını değiştirmeye karar vermiş..

 

Alışılagelmişin dışında bir hayat..

 

Millet olarak bir üniversite aşkı tutturmuşken farklı bir insanın hayatını sizlerle paylaşmak istedik. Video yalnızca 9 dakika 36 saniye. Yani 10 dakika bile değil. Bu kadar kısa bir videoda böyle bir insanı anlatabilmek pek de mümkün değil açıkçası. “Köylü Ekrem”in hayatından ve kafa yapısından 10 dakikalık bir videoyu izleyeceksiniz sadece. Sosyal medyada kısa sürede yüzlerce olumlu yorum alan ve beğeni toplayan bu video ile insanlar aslında içindeki anti sistem düşüncesini açığa vuruyor. Yani anlatmak istediklerini “Köylü Ekrem”in cümlelerinde, ifadelerinde bulan insanlar onu bir anda benimsedi. Ne yalan söyleyeyim ben de öyle..

 

Yaptığı el sanatlarında bile düşünce yapısını açığa vurmayı başarabilmiş, üniversite diplomasından ziyade hayat diploması için çabalamış ve çevresinin baskılarına, işitilmeyecek sözlerine rağmen kimsenin baskısı altında kalmadan kendi istediği hayatı yaşamayı başarabilmiş bir insanın hayatı..

 

İşte o kısa ama harika video


“Köylü Ekrem” 10 dakika bile olmayan videosuyla yüzlerce kişiden yorum ve beğeni aldı. İşte “Köylü Ekrem”in videosunda konuştuğu sözler:

Sistemin bana verdiği her şeyi reddettim. Kendime estetik ve ahlaktan başka kendime hiçbir sınır koymadım… Ben nihayetinde ellerim kadar varım… İşletme okumanın veriği tesirle, “para daha kolay nasıl kazanılır, verimli işletmecilik nasıl yapılır” öğretisiyle yaşadığımı ve hayatın sadece bu olmadığını birgün bir kaya tırmanışında düştüm ve iki kaburgamı kırdığım gün öğrendim. Orada iki gün yattım ve düşündüm: var ile yok arası bir saniyeden bile kısa, bir an!… Hiç ölmeyecekmişçesine sadece çıkar amacıyla yaşamak, para için yaşamak çok yanlıştı. Çünkü kazandığım her şey bir anda yoktu…” Siyasetin kirliliğinden, kasetlerin zehir saçan dilinden, yalandan dolandan, rüşvetten yolsuzluktan bıkanlar için kısa ama doyumsuz bir belgesel: ” Köylü Ekrem”

Bu yazı aylinn tarafından 04 Mart 2014 tarihinde yazılmış.

Birbirinden Harika 25 Çocuk Fotoğrafı...

Profesyonel olarak çekilmiş birbirinden tatlı ve güzel çocuk fotoğrafları galerisine hoşgeldiniz..  ...

A101 13 Şubat 2014 Perşembe Fırsat Ürünl...

Türkiye’nin en büyük zincir marketlerinden biri olan A101’in kampanya haberleri bundan böyle...

Aliexpress’ten Tığ Seti Alışverişi...

Merhabalar,   Örgünün vazgeçilmez malzemesi tığ için yaptığım araştırmalardan bahsetmek istiyorum s...

Sözde Ne Giyebilirim ?...

Günaydın 🙂 En sevdiğim cumartesi gününden herkese sevgiler. Bugün son zamanlarda sık sık duyduğum “...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim