Bir kaya tırmanışında düşen ve iki kaburgasını kıran bir adamın hikayesini sizlere sunacağız. Kaya tırmanışı ve iki kaburga kırığı bu adamın sadece bir manisi olmuş. O kafa yapısını değiştirecek bir olay ve vakit ararken o kaza ona fırsat tanımış. O kazadan sonra hayatın var ile yok arasındaki bir kaç saniyeden ibaret olduğunu düşünen “Köylü Ekrem” hayatını değiştirmeye karar vermiş..

 

Alışılagelmişin dışında bir hayat..

 

Millet olarak bir üniversite aşkı tutturmuşken farklı bir insanın hayatını sizlerle paylaşmak istedik. Video yalnızca 9 dakika 36 saniye. Yani 10 dakika bile değil. Bu kadar kısa bir videoda böyle bir insanı anlatabilmek pek de mümkün değil açıkçası. “Köylü Ekrem”in hayatından ve kafa yapısından 10 dakikalık bir videoyu izleyeceksiniz sadece. Sosyal medyada kısa sürede yüzlerce olumlu yorum alan ve beğeni toplayan bu video ile insanlar aslında içindeki anti sistem düşüncesini açığa vuruyor. Yani anlatmak istediklerini “Köylü Ekrem”in cümlelerinde, ifadelerinde bulan insanlar onu bir anda benimsedi. Ne yalan söyleyeyim ben de öyle..

 

Yaptığı el sanatlarında bile düşünce yapısını açığa vurmayı başarabilmiş, üniversite diplomasından ziyade hayat diploması için çabalamış ve çevresinin baskılarına, işitilmeyecek sözlerine rağmen kimsenin baskısı altında kalmadan kendi istediği hayatı yaşamayı başarabilmiş bir insanın hayatı..

 

İşte o kısa ama harika video


“Köylü Ekrem” 10 dakika bile olmayan videosuyla yüzlerce kişiden yorum ve beğeni aldı. İşte “Köylü Ekrem”in videosunda konuştuğu sözler:

Sistemin bana verdiği her şeyi reddettim. Kendime estetik ve ahlaktan başka kendime hiçbir sınır koymadım… Ben nihayetinde ellerim kadar varım… İşletme okumanın veriği tesirle, “para daha kolay nasıl kazanılır, verimli işletmecilik nasıl yapılır” öğretisiyle yaşadığımı ve hayatın sadece bu olmadığını birgün bir kaya tırmanışında düştüm ve iki kaburgamı kırdığım gün öğrendim. Orada iki gün yattım ve düşündüm: var ile yok arası bir saniyeden bile kısa, bir an!… Hiç ölmeyecekmişçesine sadece çıkar amacıyla yaşamak, para için yaşamak çok yanlıştı. Çünkü kazandığım her şey bir anda yoktu…” Siyasetin kirliliğinden, kasetlerin zehir saçan dilinden, yalandan dolandan, rüşvetten yolsuzluktan bıkanlar için kısa ama doyumsuz bir belgesel: ” Köylü Ekrem”

Bu yazı aylinn tarafından 04 Mart 2014 tarihinde yazılmış.

Her Gün Bir Hadis-i Şerif 09.03.2014...

“Her Gün Bir Hadis-i Şerif” adı altında Aylinn.com’da her gün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sallallah...

Lor Peynirli Salata Tarifi...

Malzeme Listesi 1 Adet Kıvırcık 2 Adet Domates 1 Demet Semizotu 2 Adet Salatalık 1 Adet Kırmızı Biber 1 ...

LC Waikiki’de Şık ve Uygun Alışver...

Türkiye’nin en büyük giyim mağazaları zincirlerinden biri olan LC Waikiki İlkbahar koleksiyonunu m...

Gürcü Çorbası Tarifi (Artvin Yöresi)...

Aylinn.com yemek tarifleri kategorisi altında birbirinden leziz, damakta kalıcı iz bırakacak çorba tarif...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim