Farklı ve kreatif mutfaklar herkesi etkiler ve herkesin hayallerini süsler. Bu nitekim şüphesiz bir gerçektir. Evin en önemli kısımlarından birisi de mutfak dekorasyonudur. Bu yazımızda sizlerle kreatif mutfaklar üzerine olacağız.
İlk olarak paragrafın hemen altında gördüğünüz doğal mutfak dekorasyonuyla başlayalım. Mutfak dolaplarında beyaz renkli modern bir yapı söz konusu iken lavabonun üzerinde yer alan raflar daha çok doğallıktan yana tercih edilmiştir. Mutfakta bulunan barın aynı şekilde doğal bir görünüme sahip olan odun tasarımıyla dikkat çekmektedir. Yine barın oturmak için kullanılacak olan sandalyeleri de dana, inek gibi hayvanların derileri kullanılarak hazırlanmış ve bu tasarımda da doğallıktan bahsetmemiz gayet doğru olacaktır. Oldukça kreatif bir mutfak dekorasyonu olduğunu söylememiz yerinde olacaktır. Modernlikle doğallığı bir arada yaşamak isteyenlerin tercih edebileceği bir eser diyebiliriz.
Modern Mutfak ZABOROWSKI ** Kreativer Innenausbau
 İkinci olarak klasik görünümlü ahşap bir yapıdan söz edeceğiz. Fotoğrafta görüldüğü üzere ahşap dolap dıştan klasik görünse de kapaklar açıldığından oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. Boydan boya mutfağın bir kısmını kapsayacak olan bu mutfak dolabı yer konusunda sizler için oldukça tasarruflu bir seçim olacaktır. Tasarruf diyoruz çünkü, yer konusunda minimum yer maksimum verim şeklinde size yardımcı olacaktır. Bu tasarımda dolabın içinden de anlaşılacağı üzere tüm ayrıntılar düşünülmüş. Dolabın kapaklarında bile bir buzdolabı gibi çeşitli raflandırma sistemi kullanılmış. Rafları ise cam kullanılarak oluşturulmuş. Dolabın alt kısmının da tıpkı üst kısmı gibi oldukça kullanışlı ve tasarruflu olmuş. Alt kısmında dört kare ve bir de dikdörtgen çekme kullanılmış. Bu tasarımı tamamlayacak mutfak masası ve sandalyeleri kullanarak klasik, ahşap ve dikkat çekici bir mutfak dekorasyonuna sahip olabilirsiniz.
Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration : Klasik Mutfak Davonport
 İlk iki incelememizde modern, doğal ve klasik temalar üzerinde iki mutfak dekorasyonu örneğini inceledik. Üçüncü ve son kreatif çalışmamızın ise sıra dışı olduğunu söyleyebiliriz. Eğer yazıdan önce fotoğrafa göz attıysanız zaten yazdıklarımı az çok tahmin edebileceksiniz. Görüldüğü üzere mutfağın tamamında kullanılan dolap kapakları fareler ya da haşereler tarafından delik deşik edilmiş tahta parçalarını andırmaktadır. Sarı tonlarında renkle boyanan kapaklar mutfağı sıra dışılığın yanı sıra mutfağa can kattığını da söylememiz doğru olacaktır diye düşünüyorum. Bu mutfak dekorasyonunu kullanacak olanlar için oldukça dikkat çekici ve misafirleri tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanacağından hiç şüphemiz yok.
​APARTAMENTO APINAGÉS : Eklektik Mutfak Zoom Urbanismo Arquitetura e Design
Yazımızda sizler için mutfak dekorasyon örneklerini paylaştık. Üç farklı kreatif mutfak içerisinden beğendiğiniz olmuştur büyük ihtimalle. Aradığınız mutfak dekorasyonu daha farklı da olabilir. Zevkler ve renkler tartışılmaz sonuçta. Ama inanıyorum ki doğallıktan hoşlananlar birinci örneğimizi, ahşap ve yer tasarrufunu beğenenler ikinci örneğimizi ve daha çok sıra dışı olmayı isteyenlerin de üçüncü örneğimizdeki mutfak dekorasyonunu beğeneceğini düşünüyorum. 
Umuyoruz yazı sizler için yol gösterici, örnek bir yazı olmuştur. 
Yazıyı bitirmeden son olarak söylemek istediğim bir husus var; mutfağınızı hayallerinizdeki gibi tasarlayın, ömrünüz boyunca hayatınızın önemli bir parçası olacağını unutmayın…

Bu yazı aylinn tarafından 07 Nisan 2016 tarihinde yazılmış.

Modada Renkler Heyecanlanıyor...

Artık moda dünyasında sabit ya da en fazla iki renk bir arada kalmakla yetinmiyor. Bir çok farklı renk, ...

Şok Market 19 Şubat 2014 Çarşamba Haftan...

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan Şok Marketleri’nin Çarşamba günleri müşterilerine s...

Dünya 100 Nüfusu Olan Bir Köy Olsaydı...

Dünyadaki insan sayısı, yani dünyanın nüfusu toplamda 100 kişi olsaydı, dünya nasıl olurdu? O 100 kişide...

Genel Anlamda Ev Dekorasyonu...

Ev dekorasyonu hakkında son dönemlerde pek çok yeni atılım gerçekleştiriliyor. Kişisel tercihlerin ön pl...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim