Kimimiz ne kadar büyürsek büyüyelim çocukluğumuzu ve çocukça isteklerimizi hiç kaybetmiyoruz. İçimizdeki çocuğu hiç büyütmüyoruz, hep fırsatı yakaladığımızda onu dışarıya çıkarıyoruz. İşte bu anlattığım tarzda insanlar da sizlere bu yazımızda sunacağımız birbirinden harika ve şeker 21 fotoğraftaki güzel kareleri hazırlamışlar. Evde canı sıkılanlara güzel bir ilham kaynağı olabilir bu yazımız ve foto galerimiz..

 

Akiko Ida ve Pierre Javalle ismindeki iki fotoğraf sanatçısı profesyonel olarak 2002 yılından bu yana gıda(yiyecek) fotoğrafçılığı yapıyor. Bu iki fotoğraf sanatçısı gıda ürünleriyle minyatür insanları ve tabi ki müthiş hayal güçlerini birleştirerek harika bir çalışmaya imza atmışlar.

 

MINIMIAM adını verdikleri çalışmada minyatür insanların onlara boyutlarına göre dev yiyeceklerle olan ilişkilerini anlatıyor. Kimisi kay kay ile kayak keyfi yapıyor kimisi bisiklet sürüyor. Kimisi karpuz çekirdeklerini iş makineleri ile ayıklamaya çalışıyor, kimisi ortadan ikiye ayrılmış eklerin tamiratını yapmaya çalışıyor. Kimisi pastacıkların üzerindeki şeker taneleriyle golf oynuyor kimisi de yer fıstığını çivi ve çekiç yardımıyla kırarak açmaya çalışıyor. Ben anlatırken sizler de dinlerken inanması çok güç gelse bu anlattıklarımı iki profesyonel fotoğraf sanatçısı, bu güzel görselleri fotoğraf sanatına çoktan eklemiş bile.

 

Jölenin üzerinde plajı ansıtan görüntü ve üzerinde güneşlenen minyatür insanlar, yumurtaların arasında bisiklet yarışı yapan minyatür bisiklet sporcuları.. Bu anlattıklarım o kadar şirin olmuş ki anlatamam, görmeniz lazım 🙂

 

Yazımızın ilk paragrafında da belirttiğimiz gibi çocukluğunu kaybetmemiş insanlar vardı, var ve hep de var olacak, açıkçası olmalı da. Çocukluk saflıktır, ufak tefek şeylerle mutlu olmaktır, eğlenmektir, hayatın tadını çıkarabilmektir. Büyüdükçe dertler, sıkıntılar, sorumluluklar artıyor zamanla paralel olarak. Ama çocukken öyle mi, eğlencenin dibine vur, hayatın tadını çıkar çıkarabildiğin kadar. En büyük derdimiz kollarımızdaki, bacaklarımızdaki ufak tefek yaralar. Hafif acı çekiyorduk, büyüdükçe keşke tek sorun yaralar olsun demeye başladık, hayatın sorunlarıyla karşılaştıkça. Bu nedenle içimizdeki çocuğu hiç bir zaman öldürmemeliyiz. O çocuk gerektiğinde ortaya çıkacak ve bizi farklı şeyler yapmaya yönlendirecek. Bizi keyiflendirecek, neşe katacak hayatımıza. Gülücüklerimiz ardı ardında gelecek. Uçurtma uçuralım, bisiklete binelim, patenle kendimizi aşalım, koşalım, top oynayalım çocukça.. Bu yazımızda paylaştığımız gibi hayal gücüne dayalı tasarımlar yaparak vaktinizi daha mutlu ve keyifli geçirebilirsiniz.

 

Bizden söylemesi gerisi size kalmış, ben kısa zamanda deneyeceğim 🙂

 

Kaynak: http://www.boredpanda.com/miniam-food-dioramas-pierre-javelle-akiko-ida/

 

İşte Harika Ötesi O Çalışmaların Foto Galerisi

Bu yazı aylinn tarafından 23 Şubat 2014 tarihinde yazılmış.

Lokman Hekim ve Bitkilerin Sırları...

Hekimlerin Piri olarak bilinen Lokman Hekim, bitkilerin sırlarını bizlere aktaran, tavsiyeler sunan önem...

Android 1PASSWORD Uygulaması İndir...

Günümüzde mobil cihazların güvenliği ve gizliliği açısından bazı noktalarda üst düzey güvenlik önemli bi...

Taş Devri Diyeti...

Bilinçli diyet ile sağlıklı zayıflayabilir, istediğimiz ağırlığa ulaşabiliriz. İşte taş devri diyeti.. &...

2014 Kapri Pantolon Modelleri...

Son yıllarda kadınların çok fazla tercih ettikleri kapri boyunda pantolon modelleri, hız kesmeden tercih...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim