Hatta bu soru, modayı takip etmemek mümkün mü? Olarak da rahatlıkla sorulabilir. Baktığımız zaman artık dünya üzerinde geçmiş yıllardan gelenek olarak gelmiş bir moda tutkusunun katlanarak gittiği görülmektedir. Üstelik de tamamen bilinçaltı işlevler doğrultusunda gelişen bu durum, farkında olmadan sizin de topluluğa ayak uydurmanızı sağlamaktadır.

İnternetin de günlük yaşantıya etkisi ile beraber, birçok farklı giyim tarzını keşif ve uygulama evresi daha hızlı uygulanır hale gelmiş, bu da doğrudan modanın gelişimine ve yayılmasına yol açmıştır. Bunun dışında yine günlük hayatta; sevdiğiniz ya da sevmediğiniz çoğu kişinin giyim tarzı sizlere bir takım fikirler vermekte ve bunları uygulayıp uygulamama konusunda kendinizi yargılamanıza sebep olmaktadır. Hal böyle olunca da fazlaca beğenilip tutulanlar bir anda modanın gözdesi haline gelmektedir.

Bu, kesinlikle bir kişi tarafından gerçekleştirilmesi mümkün bir olay değildir. Tamamı ile yayılmacılıkla alakalıdır. Bu da her ne kadar istemeseniz dahi, modayı güncel olarak takip etmenize sebep olmaktadır. Anlaşılan o ki; isteseniz de istemeseniz de modayı takip etmek, beyninize işlenmiştir.

Bu yazı aylinn tarafından 20 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

İlk İzlenimde Yüz Hatlarının Önemi...

İlk izlenim, biz kadınların en çok dikkat ettiği konuların başında yer alır. Bu nedenle her birimiz ilk ...

Dini Gerçekten İnanarak Yaşayın...

Günümüzde herkes mutlaka bir dine inanıyor, bir dine mensup olarak yaşıyor. Fakat kimse gerçekten tam an...

Mutfak İçin Birbirinden Önemli Bilgiler-...

Kadınların evdeki en uğrak yer mutfaktır hiç şüphesiz. Kimi zaman bişeyler doğrarken, kimi zaman hazırla...

Kadınlar Erkeklerden Ne Duymak İster?...

Her kadın, erkeklerden bazı sözleri duymak iste. Bu sözler, yaklaşımlar her zaman kadınları mutlu eder. ...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim