Norveç’te hava koşulları biliyorsunuz. Özellikle de kış aylarında dondurucu soğuklarla boğuşan bir Kuzey Ülkesi Norveç. Kışın bu soğuğunda karda montsuz kalan bir çocuğu otobüs durağına koydular ve halkın nasıl bir tepki vereceğini test ettiler. Halk sizce nasıl tepki verdi? Bakalım verilen tepkiler nasıl olmuş..

 

Soğuktan titreyen montsuz bir çocuk gördünüz, ne yaparsınız?

Norveç’te 12-13 yaşlarında bir erkek çocuğu otobüs durağında buz gibi karlı bir havada montsuz bir şekilde oturuyor. Durağa gelip gidenler var. Çocuğun titremesini hissediyorlar ve duyuyorlar. Bu anlatılanlar Norveç’te sosyal bir kampanya olarak gerçekleştirildi. Olan bitenden habersiz, titreyen bir çocukla karşılaşan insanlar ne yaptı? Siz olsanız ne yapardınız? İnsanların ne yaptığının cevabını videomuzu izledikten sonra öğreneceksiniz. Sizin ne yapacağınızın cevabı ise sizde gizli..

 

İyilik, insanlık ölmemiş

Soğuktan tir tir titreyen çocuğu görenler hemen eldivenlerini, montlarını çıkartıp çocuğun üstünü örttü. Üstelik de bunu o soğuk havada incecik bir kazakla, yazlık bir tişörtle kalmak zorunda kalsa da bunu yaptılar. Norveç’te yapılan bu deneyde insanlığın, iyiliğin ölmediği gözlemlendi aslında. Kendi sağlıklarını hiçe sayıp çocuğa yardım eden, üzerinde ne varsa çocuğa giydiren insanlar sosyal medyada yoğun bir şekilde olumlu tepkiyle karşılaştılar. Nasıl karşılaşmazlar ki zaten, böyle insanın insandan korktuğu, birbiriyle savaş içinde olduğu bu dönemde..

 

Aylinn.com‘da böyle güzel ve insanın içini ısıtan videoları, içerikleri paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Daha duyarlı, iyi niyetli, sorumluluk sahibi ve düşünceli insanlık için, bir web sitesi olarak elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isteriz. Belki de bu video bize ön ayak oldu bu konu hakkında. Ama her şeyin bir başlangıcı vardır. Bu öyle ya da böyle bir şekilde olacaktır, nasıl olduğundan ziyade olup olmadığıdır. Takipçilerimizle birlikte güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz, yapacağız..

 

İşte o video

Bu yazı aylinn tarafından 20 Şubat 2014 tarihinde yazılmış.

Her Gün Bir Hadis-i Şerif 17.03.2014...

“Her Gün Bir Hadis-i Şerif” adı altında Aylinn.com’da her gün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sallallah...

Erkekler Neden Aldatır?...

Erkeklerin en büyük aldatma nedeni partnerlerinden göremedikleri ilgiyi bir başkasından görmeleridir. Er...

Giyimiyle Dikkat Çeken 8 Model...

Genelde modeller her ne kadar güzel olsa da bir çok model, gündelik yaşamında çok çirkin ya da salaş giy...

İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Ma...

ipDoğru makyaj, dolgun kirpikler, bakımlı bir cilt, hacimli saçlar… En önemlisi de beyaz dişlerle sağlık...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim