Milli Piyango İdaresi, şans oyunlarını 10 yıl süreyle özelleştirme kararı aldı. Kamuoyu bu değişikliğe olumlu bakmazken Nimet Abla kuyruklarında azalma olup olmayacağı merak ediliyor.

Planlama, tertip etme ve çekiliş düzenleme hakkı Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğüne ait olan piyango, sayısal oyunlar ve hemen kazan oyunu ile benzer oyunların 10 yıl süre ile özel bir şirkete devredilmesi kararlaştırılmıştı.
Pazarlık usulü ile gerçekleştirilen ihaleye yalnızca tüzel kişiler ve ortak girişim grupları katıldı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) , ihaleyi 2.755 milyar dolar bedelle en yüksek teklifi veren Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu’nun kazandığını açıkladı. Şirketin sözleşmeyi imzalamaktan imtina etmesi halinde hak, ikinci en yüksek teklifi veren ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu’na verilecek.

Lisans sahibi, oyunlara ait isimleri ve logoları kullanmakta serbest olacak ve pazara yeni oyunlar sürebilecek. Fakat Milli Piyango İdaresi’ne ait donanım, yazılım, oyun terminali gibi ekipmanların özelleştirilmesi söz konusu olmayacak.

Oyunların özelleştirilmesi kamuoyunda güvensizlik yaratırken Milli Piyango İdaresi yaptığı açıklamada; lisans sözleşmesinde kamu yararını ve tüketici haklarını koruyacak tedbirlerin alındığını, şans oyunlarının mevzuat ve sözleşme hükümlerine uygun bir şekilde yürütüleceğini ve denetleneceğini belirtti. Sözleşmeye aykırı davranılması halinde ise önceki takvim yılında elde edilen hasılatın yüzde 5’ine kadar idari para cezası uygulayacaklarını ve lisans sözleşmesini feshetme yetkilerinin bulunduğunu ekledi.

Bu yazı aylinn tarafından 28 Ağustos 2014 tarihinde yazılmış.

Mayo ve Bikininin Bir Asırda Geçirdiği E...

Tatil ve güneş denilince akla mayo ve bikini gelir. Bakalım mayo ve bikini 100 yıl içinde nerede nereye ...

Her Gün Bir Hadis-i Şerif 05.03.2014...

“Her Gün Bir Hadis-i Şerif” adı altında Aylinn.com’da her gün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sallallah...

Morhipo’da Fırsatlara Doyun...

Türkiye’nin en büyük butik alışveriş sitelerinden biri olan Morhipo.com’da fırsatlar devam e...

Nesneleri Kullanılamaz Hale Getirme Sana...

Farklı ve ilginç bir foto galeriyle karşınızdayız. “Nesneleri kullanılamaz hale getirme sanatıR...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim