Günaydın 🙂

En sevdiğim cumartesi gününden herkese sevgiler. Bugün son zamanlarda sık sık duyduğum “Sözde ne giyeceğim?” sorunu ile ilgili yazacağım.

Bu durum öncelikle zevke göre değişir. Sonra aile yapınıza, vücut tipinize ve mali durumunuza göre değişkenlik gösterebilir. Ben genellikle sade tercihlerde ve tavsiyelerde bulunuyorum. Çünkü çoğumuz için bu kısa tören evde gerçekleşmekte. Ayrıca rahat edebileceğimiz bir elbise seçmeliyiz. Servis görevi var malum. Tepsiyle başımıza kötü bir şey gelmesini ve misafirlerimizi kaçırmayı istemeyiz 🙂

Kısa boylu bayanlarımız için ya tam uzun ya da diz üstü elbiselerin uygun olacağını düşünüyorum. Ayrıca yüksek bel modelli elbiselerin de bacak boyunu uzatacağını düşünüyorum. Uzun boylu ve narinseniz bir çok model tam size göre 😉 Özellikle kalem etek modelleri sizin için biçilmiş kaftan. Üst bölgeniz yani omuz ve göğüs bölgeniz geniş ise onu kamufle edecek kollu ve fazla dekoltesi olmayan modelleri tercih etmelisiniz. Bacaklarınız kalın ise pantolon ve kısa etek modellerinden uzak durmalısınız. Daha doğrusu alt bölgenizi sımsıkı sarmayacak modeller tercih edilmeli. Göbek bölgesinin varlığı ise bizi en zorlayan bölüm olur maalesef. Onun için öncelikle korse kullanmak bir tıkta olsa incelmek adına güzel bir seçim olur bence. Onun dışında peplum modellerden uzak durulmalı. Çünkü olduğundan daha geniş gösterecektir bölgeyi. Saklama yöntemi pek olmasa da göğüs altından kesimli modeller tercih etmek gizleyebilir bir nebze de olsa.

foreverElbise Forever New – 399,90 tl

fore

Elbise Forever New – 269,90 tl

for

Elbise Forever New – 329,90 tl (Benim favorim kesinlikle bu gösterişten uzak ama dikkat çekici olan elbise 😉 )

fo

Elbise Forever New – 299,90 tl (Bu elbise de kış mevsimi sözlenenler için çok uygun)

Çoğunlukla siyah olmuş bu ne diyebilirsiniz. Fakat ilk aileler arası resmi ziyaret olacağından siyahla şıklığınızı gösterebilirsiniz. Ama illa ki renkli olsun içimiz açılsın diyorsanız ve pembeyi seviyorsanız buyrun aşağıdaki elbiseye bir bakın derim 🙂

ff

Elbise Forever New – 289,90 tl

Tabi illa ki elbise giyilmeli diye bir kural yok ikili kombinlerde yapabilirsiniz.

forever etek

Etek Forever New – 129,90 tl

miss

Miss Selfridge

mis

Miss Selfridge

mi

Miss Selfridge

fffff

Organze Bluz Forever New – 149,90 tl

fff

Kalem Etek Forever New – 199,90 tl

foreee

Taşlı Peplum Bluz Forever New – 119,90 tl

mmm

Miss Selfridge

Daha nice markanın nice çeşitlerinden kombinler oluşturmak mümkün. Bu seçeneklerimizi takılarımızla renklendirip zenginleştirebiliriz.

Miss Selfridge markasını Mall Of İstanbul Avm de bulabilirsiniz. İnternet sitesinde dolar fiyatları olduğundan sizi bilgilendiremedim maalesef. Forever new mağazasını da Marmara Forum, Capacity, Akbatı, Marmarapark, Viaport, Akasya Acıbadem, Özdilekpark Levent, Bağdat Caddesi, Citys, Palladium Avm Kozyatağı, Tepe Nautilus Kadıköy  alışveriş merkezlerinde bulabilirsiniz. Ayrıca Ankara, Antalya, İzmir, Bursa, Adana şehirlerinde de mağazası bulunmaktadır.

Sevgiler…

Bu yazı aylinn tarafından 28 Mart 2015 tarihinde yazılmış.

Ünlülerin Pişman Oldukları Eski Hallerin...

Türkiye’nin en ünlü yüzlerini hiç böyle görmediniz. Bu fotoğraflar medyaya nasıl sızdı orası da me...

Yaşlılığı hızlandırıcı faktörler...

Günlük yaşantımızda yapmadığımız, zaman bulamadığımız veya bulamadığımızı düşündüğümüz bir kaç ayrıntıyı...

Hamileler Sıcaktan Uzak Durmalı...

Sıcaklığın oldukça yüksek olduğu bu yaz ayları en çok hamileleri etkilemekte. Uzmanlar bu durumun hamile...

Her Gün Bir Hadis-i Şerif 17.03.2014...

“Her Gün Bir Hadis-i Şerif” adı altında Aylinn.com’da her gün Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(sallallah...

BURÇLAR
Bumerang
Bumerang - Yazarkafe

Aylinn.com © 2014 Her hakkı saklıdır. -- Google -- İletişim